Miss Pettigrew Nagy Napja

Értékelés: 183 szavazatból Elbocsátják állásából Miss Pettigrew-t. A második világháború előestéjén a nevelőnőnek esélye sincs arra, hogy új állást kapjon. A véletlen a kezére játszik, más helyett jelentkezik Delysia Lafosse szolgálatába. Miután sikerült elintéznie, hogy a ledér és bájosan butácska énekesnő három udvarlója ne keresztezze egymás útját, Delysia társalkodónője lesz. Hálából bevezeti az elit társasági körökbe, ahol a talpraesett Miss Pettigrew ügyesen föltalálja magát. Miközben azon fáradozik, hogy Delysia megtalálja a szerelmét, nem sejti, hogy ő is felkeltette valaki érdeklődését. Bemutató dátuma: 2008. szeptember 4. Forgalmazó: Budapest Film Stáblista:

Miss Pettigrew nagy napja online film

Miss Pettigrew London utcáit rója pénztelenül és otthon nélkül, a II. világháború előestéjén. A középkorú nevelőnőt elbocsátották munkahelyéről, és esélye sincs arra, hogy új állást kapjon. Éppen ezért kihasznál egy véletlenül adódó lehetőséget, és más helyett jelentkezik Delysia Lafosse, kabaré énekesnő szolgálatába. A kissé ledér és butácska, de annál bájosabb hölgy azonnal felfogadja társalkodónőnek, amikor Miss Pettigrew elintézi, hogy Delysia három udvarlója ne keresztezze egymás útját. Hálából a magasabb körök társasági életébe is bevezeti, ahol a talpraesett Miss Pettigrew egyenes és közvetlen jelleme több mindenkinek tesz jó szolgálatot. A társalkodónő szeretné, ha a karrierért mindent feláldozó Delysia szerelem terén a szívére hallgatna, és nem sejtheti előre, hogy fáradozásai közben valaki rá is felfigyel.

Videa

{mosimage} A Miss Pettigrew alkotóinak nincs nagy napja. Filmjükben végig benne van a lehetõség, hogy lecsapják a magas labdákat, de nem teszi. Kapunk tehát egy rossznak nem nevezhetõ filmet, de az nem más, mint egy középszerû mese. Hiszen hogy miként lesz a rút kiskacsából szép hattyú, már tudja mindenki. A körítést kell hozzá megtalálni a II. világháborúban és egy szõke szépségben, aki az ujja köré csavarja a férfiakat. Delysia Lafosse ( Amy Adams) ugyanis igazi wannabe énekes-színész és mifene Londonban, akinek eddig nagy és csodás filmekben volt szerepe, apró hiba a dologban, hogy többnyire tömeget játszott. A híres producer fiával persze legalább olyan fontos a jó kapcsolat, mint a bártuajdonos Nick Colderellivel. De a drága lakás és a fõszerep a West Enden mit sem ér szerelem nélkül. Ehhez a magvas gondolathoz Guinevere Pettigrew ( Frances McDormand) vezeti el, az utcán tengõdõ nõ, aki kegyes csalással (ellopja Delysia névjegyét az állásközvetítõnél) lesz a szõke társalkodónõje, s kerül be a magasabb körökbe.

Miss Pettigrew nagy napja - Film Now TV műsor 2021. május 9. vasárnap 18:30 - awilime magazin

  • Miss Pettigrew nagy napja - Film Now TV műsor 2021. május 9. vasárnap 18:30 - awilime magazin
  • Lg bemutatóterem budapest
  • Miss Pettigrew nagy napja - Filmhét 2.0 - Magyar Filmhét
  • Miss Pettigrew nagy napja teljes filmadatlap | A legjobb filmek és sorozatok sFilm.hu
  • Egészségügyi tudakozó - Dr. Rencsár Éva bőrgyógyász-kozmetológus főorvos Budapest
  • Kertészeti áruház pécs
  • Miss Pettigrew nagy napja - ISzDb
  • Roppanós sós, vizes uborka télire: Ilka nénitől tanultuk Erdélyben - Recept | Femina
  • Miss pettigrew nagy napja videa

*yTw(HD-1080p)* Miss Pettigrew nagy napja Film Magyarul Online - aorvGV7wOL

Csupán ettől persze, még lehetne jó film is, de nem az. Csendes, lanyha középszer, amely mentes minden negatív és pozitív irányba kiugró csúcsteljesítménytől. Szolid harmincas évek-fíling, tombol a szving, Londonban még alkoholtilalom sincs, az éppen állásából kirúgott, nagyon szürke és nagyon éhes Miss Pettigrew kiváló helyzetfelismeréséből adódóan megcsinálja szerencséjét: egy gazdag barátja szárnyai alatt feltörekvő színésznőcske társalkodónője lesz. Ezzel bekerül a londoni elitbe, melyet alaposan felfordítva, a színésznőcskéből valódi nőt farag, mindenki elnyeri azt, ami jár neki, mellesleg ő maga is megcsinálja a saját szerencséjét. Közben szól a jazz. A kiszámíthatóan, de legalább könnyedén pergő sztori fajsúlyát nem terhelik meg a szereplő karakterek eltúlzottan markáns vonásai, mindenki megmarad két dimenzióban. Így azonban elhibázott választás volt Frances McDormand a címszerepre, mert az a Buster Keaton-i "fapofával pillogó" színjátszás, aminek például a Fargó ban szervesen helye van, az itt, az ábrázolt finom angol úri világban bumfordi, slampos, ráadásul erősen elidegenítő.

Miss Pettigrew nagy napja (mozi) - SuliHáló.hu

Miss Pettigrew nagy napja

Mellette pedig Simon Beaufoy dolgozott, aki azóta persze bezsebelte az elismerését, na de nem ezért a filmért, hanem a Gettó milliomos forgatókönyvéért. A rendező Bharat Nalluri 1965–ben született Indiában, de az Egyesült Királyságban él és dolgozik jelenleg is. Filmjeiben nem az indiai kultúrkört mutatja be, hiszen ő maga is elszakadt szülőföldjétől, keveset tud róla, nem tudna hiteles maradni. Elsősorban televíziós rendező, A cunami után című munkájáért Golden Globe–díjra jelölték, saját kevésbé ismert rendezései mellett pedig az Alien vs. Predator és a Resident Evil rendezőasszisztenseként közreműködött. Az első képkockákon már találkozhatunk Guinevere Pettigrew-val, akit éppen sokadik alkalommal bocsátanak el nevelőnői állásából. Egy kis trükkel állást szerez Delysia Lafosse-nál, de hamarosan kiderül, hogy itt bizony sokkal bonyolultabb és összetettebb munka várja, mint egy "egyszerű" gyermekfelügyelet. A kicsit felszínes, csacsogó színésznőcske ugyanis három férfihoz tartozik, mindegyikükhöz különböző indíttatásból.

Pettigrew feladata pedig az lesz, hogy lehetővé tegye, hogy Delysia könnyedén lavírozhasson a gazdag, befolyásos vagy jóképű férfiak között. Mindemellett megtörténik a közhelyes átalakulás is, a rút nevelőnőből csinos társalkodónő lesz, aki megpróbálja a helyes útra, a szerelem útjára terelni a fiatal fruskát. A két főszereplő tehát egy fajta alfa és ómega, kezdet és vég, pozitív és negatív: egy szó, mint száz, igazi ellentétek. A két személyiség aztán valamennyire közeledik majd egymás felé a történet során, de – és ez a film egyik legnagyobb negatívuma- Delysia végső és helyes választása nem lesz egy percre sem hihető. Nem hisszük el neki, hogy meggyőződésből választja a szerelmet, és a kezdeti pörgős, tempós lendületesség is alábbhagy egy kicsit, bár számomra ez nem megy a film rovására. Hiszen maga a történet is egy napot ölel fel, és valahogy számomra így természetes, hogy egyfajta megnyugvás következik be a nap végére. Miss Pettigrew-t az Oscar-díjas Frances McDormand alakítja. Alá kell írnom, hogy zseniálisan játszik, ráadásul úgy tűnik, hogy az ő karaktere kidolgozottabb is.

Amy ugyanis egy étterem színházában pincérkedett, amikor felfigyeltek rá, így csöppent bele a filmvilágba. Épp annyira a szerencsén múlott a sorsa, mint a filmben megformált szerepe esetében. A Bűbájon kívül láthattuk egyebek mellett a Charlie Wilson háborújában, az Éjszaka a múzeum második részében, valamint a Kételyben is. Ez utóbbiért Oscarra, BAFTA-díjra, és Golden Globe-ra is jelölték. A szerepét egyébként megfelelően alakítja, de néha már túlságosan hisztérikussá, idegesítővé válik, amire a magyar szinkron egyébként még rátesz egy lapáttal. A filmnek egyébként szerintem nem az a célja, hogy butának tűntesse fel a színésznőt, hanem pont ellenkezőleg, ravasznak és okosnak, mesterkedőnek kellene látszani. Nekem mégis rendkívül együgyűnek, befolyásolhatónak, határozatlannak tűnik. A döntése is, amikor a három férfi közül választania kell inkább Pettigrew döntése, amelynek nem mer nemet mondani, úgymond behódol. Nem tűnik meggyőzőnek a választás, nem tűnik úgy, hogy tényleg rájött arra, ami egyébként a film elsődleges mondanivalója lenne: a szerelem, a szeretet, fontosabb, mint a karrier, fontosabb, mint bármi más.